história
od roku 1951

1951

Je založená spoločnosť Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych

V Toruni začína výroba obväzový materiálov pre Ministerstvo Národnej obrany a Ústredného banského úradu. Výroba sa zastavila približne po 6 mesiacoch od dokončenia objednávky, ale vzhľadom k vysokej kvality práce prišli aj ďalšie objednávky. Spoločnosť Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych je založená a začína dobývať aj zahraničné trhy. V tej dobe, produkty TZMO boli expandované do Európy, Afriky a Ázie.

1991

Sme verejná obchodná spoločnosť

Rozhodujúci moment v histórii firmy: fyzické osoby - zamestnanci spoločnosti a zástupcovia akademického a lekárskeho prostredia, vytvorili akciovú spoločnosť - TZMO SA, ktorá nakúpila dlhopisy zo štátnej pokladnice.

1996

Bella Hungaria Kft

Založenie prvej zahraničnej spoločnosti skupiny TZMO v Maďarsku

1997

Naše produkty so známkou CE

TZMO SA - ako prvá spoločnosť v odbore zdravotníctva v Poľsku - je oprávnená označovať svoje výrobky s európskou bezpečnostnou značka CE.

2003

Výrobné závody na Východnom trhu

Začína výroba hygienických produktov v novo postavenej továrni v Rusku a na Ukrajine.

2004

Moderné výrobné linky

Je zahájená výroba priedušných laminátov, ktoré nahradia fóliu v absorpčných výrobkov pre deti a dospelých. Jedná sa o revolučnú technológiu, ktorá zvyšuje kvalitu a komfort ich používania.

2005

Moderná továreň v Indii

Nová továreň v Indii začína výrobu hygienických a zdravotníckych výrobkov.

2008

Nové výrobné závody Plastica

Sú vytvorené výrobné závody v Pomorskej špeciálnej ekonomickej zóne v Kowalewo Pomorskie.

2012

Dobývame USA

Uvedenie zdravotníckych pomôcok na inkontinenciu Seni na americký trh je ďalšou z veľkých investícií a výziev skupiny TZMO. Spoločnosť TZMO USA Inc. so sídlom v Atlante v štáte Georgia dôsledne rozvíja obchodnú činnosť.

2013

55 spoločností v 18 krajinách, 7 600 zamestnancov.

Pokračujeme v investovaní do 10 krajín: v Rusku, Litve, na Ukrajine, v Nemecku, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, USA, Indii a Poľsku. Skupinu TZMO tvorí 55 spoločností v Poľsku a zahraničí, ktoré zamestnávajú 7 600 zamestnancov. Naše výrobky sú dostupné na viac ako 80 trhoch - v Európe, Ázii, Afrike, Amerike a Austrálii.

2016

CitoNet Varšava.

Je to už šiesta pobočka Centra služieb v Poľsku, ktorá poskytuje moderné služby v oblasti prania za pomoci vody a ponúka neštandardné sterilné balíky, súpravy zdravotníckych pomôcok určených pre konkrétne lekárske postupy. Skupina TZMO má v súčasnosti svoje Centrá služieb CitoNet v Bydgoszczi, Štetíne, Krakove, Lodži, Zabagni a vo Varšave.

2017

Nové sídlo spoločnosti TZMO Benelux neďaleko Amsterdamu

Ako globálna spoločnosť máme obchodné spoločnosti a logistické centrá na rôznych trhoch. Skupina TZMO neustále investuje. V Holandsku práve vzniklo nové sídlo a logistické centrum TZMO Benelux.

2018

TZMO SA - nové sídlo v Toruni

TZMO SA - nové sídlo v Toruni, ktoré sa skladá z dvoch častí, ktoré zamestnanci označujú ako „čiernu“ a „bielu“. Má päť podlaží, na najvyššom mieste jeho výška presahuje 24 m. V susedstve sa tiež buduje Technologické a inovačné centrum (CTI). Pracujú tam inžinieri rôznych špecializácií, ktorí konštruujú stroje a technologické riešenia pre TZMO, vďaka čomu spoločnosť dosahuje výhodu oproti svojim konkurentom.

2019

20 rokov spoločnosti TZMO Deutschland GmbH a vstup značiek Seni a Seni Care na nemecký trh

Spoločnosť TZMO Deutschland GmbH začala svoju činnosť v roku 1999. Dnes má okrem vlastného sídla aj svoje vlastné školiace, marketingové a logistické centrum v Biesenthal neďaleko Berlína. V roku 2019 bola dokončená ďalšia investícia - piata logistická hala s najnovšími technologickými riešeniami v skupine TZMO.

2020-2021

Investície

Poľsko, Nemecko, Ruská federácia, Ukrajina, Česká republika, India a Lotyšsko sú krajiny, do ktorých skupina TZMO realizuje ďalšie investície.