história
68 rokov TZMO

1951

Spoločnosť Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych je založená

V Toruni začína výroba obväzový materiálov pre Ministerstvo Národnej obrany a Ústredného banského úradu. Výroba sa zastavila približne po 6 mesiacoch od dokončenia objednávky, ale vzhľadom k vysokej kvality práce sa objavili ďalšie objednávky. Spoločnosť Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych je založená a začína dobývať aj zahraničné trhy. V tej dobe, produkty TZMO boli expandované do Európy, Afriky a Ázie.

1991

Sme verejná obchodná spoločnosť

Rozhodujúci moment v histórii firmy: fyzické osoby - zamestnanci spoločnosti a zástupcovia akademického a lekárskeho prostredia, vytvorili akciovú spoločnosť - TZMO SA, ktorá nakúpila dlhopisy zo štátnej pokladnice.

1996

Bella Hungaria Kft

Založenie prvej zahraničnej spoločnosti skupiny TZMO v Maďarsku

1997

Naše produkty so známkou CE

TZMO SA - ako prvá spoločnosť v odbore zdravotníctva v Poľsku - je oprávnená označovať svoje výrobky s európskou bezpečnostnou značka CE.

2003

Výrobné závody na Východnom trhu

Začína výroba hygienických produktov v novo postavenej továrni v Rusku a na Ukrajine.

2004

Moderné výrobné linky

Je zahájená výroba priedušných laminátov, ktoré nahradia film v absorpčných výrobkov pre deti a dospelých. Jedná sa o revolučnú technológiu, ktorá zvyšuje kvalitu a komfort ich používania.

2005

Moderná továreň v Indii

Nová továreň v Indii začína výrobu hygienických a zdravotníckych výrobkov.

2008

Nové výrobné závody

Sú vytvorené výrobné závody v Pomorskej špeciálnej ekonomickej zóne v Kowalewo Pomorskie.

2012

Dobývame Ameriku

Uvedenie zdravotníckych pomôcok na inkontinenciu seni na americký trh je ďalšou z veľkých investícií a výziev skupiny TZMO. Spoločnosť TZMO USA Inc. so sídlom v Atlante v štáte Georgia dôsledne rozvíja obchodnú činnosť.

2013

54 spoločností v 17 krajinách, 7300 zamestnancov.

Aj naďalej budeme investovať do 10 krajín: Ruska, Litvy, Ukrajiny, Nemecka, Slovenska, Maďarska, Rumunska, USA, Indie a Poľska.|||Naše výrobky sú dostupné vo viac ako 65 trhoch: v Európe, Ázii, Afrike, Amerika a Austrálii.

2016

CitoNet Warszawa.

Je to už šiesta pobočka Centra služieb v Poľsku, ktorá poskytuje moderné služby v oblasti outsourcingu prania za pomoci vody a tvorby neštandardných sterilných balíkov, súprav zdravotníckych pomôcok určených pre konkrétne lekárske postupy. Skupina TZMO má v súčasnosti svoje Centrá služieb CitoNet v Bydgoszczi, Štetíne, Krakove, Lodži, Zabagni a vo Varšave

2017

Nové sídlo TZMO Benelux v Bosch pri Amsterdame

Ako globálna firma máme obchodné spoločnosti a logistické centrá na rôznych trhoch. Skupina TZMO neustále investuje. V Holandsku práve vzniklo nové sídlo a logistické centrum TZMO Benelux.