šport

sport.jpg logo
Naša sociálna stratégia zahŕňa podporu zdravého, aktívneho životného štýlu. To je dôvod, prečo je šport  jednou z oblastí, ktorá je nami podporovaná. Sme partnerom mnohých medzinárodných aj miestnych akcií.

Podporujeme aktívny životný štýl

Sociálna stratégia skupiny TZMO skupiny je určená na podporu zdravého, aktívneho životného štýlu. To je dôvod, prečo je šport  jednou z oblastí, ktorá je nami podporovaná. Sme partnerom mnohých medzinárodných aj miestnych akcií.


Podporujeme profesionálnych tenisových hráčovbella cup 3.jpeg

Už niekoľko rokov sme hlavnými organizátormi a sponzormi dvoch medzinárodných tenisových turnajov žien BELLA CUP.

Tenisový turnaj pre profesionálov je organizovaný v Toruni od roku 1995 a je jedným z najstarších a najväčších profesionálnych ženských tenisových turnajov v Poľsku. Bella Cup patrí do zväzu Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). V roku 2005 bol ocenený poľskou asociáciou (Polish Tennis Association) za prínos a úsilie vo vývoji a popularizáciu poľského tenisu.

Women's Circuit Tournaments otvára cestu pre ďalšie profesionálne turnaje a umožňuje tenisovým hráčkam získať body pre WTA klasifikáciu (Svetová Tenisová Asociácia).

Bella Cup amatérske turnaje sa hrávajú v Bielorusku, Kazachstane, Arménsku, Gruzínsku, Kirgistane, Uzbekistane a Azerbajdžane, kde je tenis veľmi populárny medzi ženami a dievčatami.


Podporujeme vášne k športu osôb so zdravotným postihnutím_Y4S4555.JPG

Medzi veľké množstvo spoločenských aktivít podporovaných TZMO SA si osobitnú pozornosť zaslúži Medzinárodná futbalová liga pre hendikepovaných - Seni CUP. Jedná sa o iniciatívu zameranú na osoby s mentálnym postihnutím. Šport je pre nich výbornou formu terapie, ktorá prispieva k rozvoju fyzickej kondície, vytrvalosti a učí tímovej spolupráci.

Účasť v súťažiach je tiež jedinečnou príležitosťou odpútať sa od každodenného života, integrácie zdravotne postihnutých do spoločnosti, objavovania sveta a plnenia snov. Snažíme sa ukázať, že na futbalovom ihrisku sme si všetci rovní, pretože sme všetci rovnako spokojný s úspechom a rovnako aj cítime horkosť porážky. Účastníci ligy sa môžu cítiť ako profesionálni hráči, a veria, že môžu dosiahnuť viac.

Kvalifikačné zápasy sa odohrávajú v Poľsku a v zahraničí, kde sa určuje, ktoré tímy postúpia do finálového turnaja, ktorý sa každoročne koná v Poľskom Toruni.

Seni Cup v číslach:

  • Jeden z tímov pochádza z Irkutska. Ich cesta do Toruňa je najdlhšia - musia precestovať 8 000 km.
  • Doteraz najstarší hráč mal 87 rokov a najmladší 12 rokov.
  • Celkovo sme rozdelili už viac ako 12 000 medailí.

 

Podporujeme plážový volejbal s gotickou scenériou

V júni sa zabezpečia dva volejbalové pieskové kurty po dobu dvoch týždňov v centre gotického Starého Mesta v Toruni, aby sa mohli odohrať poľské majstrovstvá v plážovom volejbale mužov a žien - GOTHIC BEACH. V turnaji sa zúčastňujú najlepší poľskí volejbaloví hráči, medzi nimi aj predstavitelia Poľska. Zápasy sú sprevádzané rôznymi udalosťami. Počas prestávky sa môžu fanúšikovia zúčastniť športového tréningu alebo fitness. Generálnym sponzorom podujatia sú značky: Bella a Eva Sun.


Podporujeme jogu na čerstvom vzduchu

Sme sponzorom projektu "Joga v parku", ktorý podporuje zdravý a aktívny životný štýl. Projekt je realizovaný každoročne od júla do augusta. Každú nedeľu v mnohých mestách v Poľsku si každý môže vychutnať zdarma jogu pod šírym nebom. Okrem toho usporadúvame tiež prednášky o zdravom životnom štýle. Jednu z nich viedol bývalý veľvyslanec Indie v Poľsku - pán Chandra Mohan Bhandari - autor knihy: "Joga Sakti. Rovnováha ducha, tela i mysle." a konala sa v Toruni.


Podporujeme fitness

Sme sponzorom St. Nicholas Fitness Convention. Táto jedinečná udalosť vždy priláka stovky inštruktorov a fitness nadšencov. Je to jedinečná príležitosť k výmene skúseností, naučiť sa novým technikám a cvičebným programom, a predovšetkým príjemne stráviť svoj voľný čas.

Sme sponzorom projektu "Joga v parku", ktorý podporuje zdravý a aktívny životný štýl. Projekt je realizovaný každoročne od júla do augusta. Každú nedeľu v mnohých mestách v Poľsku si každý môže vychutnať zdarma jogu pod šírym nebom. Okrem toho usporadúvame tiež prednášky o zdravom životnom štýle. Jednu z nich viedol bývalý veľvyslanec Indie v Poľsku - pán Chandra Mohan Bhandari - autor knihy: "Joga Sakti. Rovnováha ducha, tela i mysle." a konala sa v Toruni.
o nás